entzun.com

Musika albisteak
eta agenda astero
zure postontzian!


| Sindikatu - RSS | Testu tamaina AAA

Berriak

bidali zure berria Bidali zure berria
2014-11-30

Ahotseneako egitaraua

Ahotsenean badago zer entzun, gozatu eta ikasi. Ahotsenean badago zer entzun, gozatu eta ikasi.
Zuzeneko emanaldiez gain, solasaldi eta aurkezpen ugari izango dira



Iaz, Ahotsonean parte-hartzeko epea zabaldu eta bi egunetan bete zen Ahotseneako egitaraua. Aurten berriz, egun bakarrean bete dira. Eskarien kopuru handiari aurre egiteko, bi karpa apratuko dira aurten: bata, Ahotsenea Solasean, liburuen eta diskoen aukezpenetarako, solasaldietarako, errezitaldietarako; bestea, Ahotsenea Zuzenean, kontzertuetarako, non bi eszenatoki (Ipar eta Hego) egongo diren aurrez-aurre.



2014ko Ahotsenea

Ordutegiak


  • Abenduaren 5ean, ostirala

ORDUA

SORTZAILEA

FORMATOA

10:30 11:00 Ikasle Eguna Aurkezpena

AURKEZPEN-SOLASALDIA

11:00 11:30 Ikastetxeentzako tartea: Revolta Permanent

SOLASALDIA-ZUZENEKOA (ZUZENEKOEN karpan)

11:30 12:00 Ikastetxeentzako tartea: John Andueza San Ferminetan, Lesakan

AURKEZPEN-SOLASA (SOLASALDIEN karpan)

 11:40 12:10  Las 2 D / Bi Deak

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

12:15 12:45  Gorka Belasko Gaur egungo BeHIak. BeHIn betiko hausnarketa

SOLASALDIEN karpan

12:20 12:50  Sustrajah Band Hazia

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

13:00 13:30 Entzun! liburu-diskoa (64zkia)

SOLASALDIEN karpan

13:00 13.30   Bakelite Azeriak

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

13:40 14.10  Biluzik Kontzertua

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

13:45 14:15  Ernesto Prat Orpoz-orpo

SOLASALDIEN karpan

14:20 14:50  Big Boy Big Boy

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

15:00 15:30  Xaiko Therapy

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

15:30 16:00  Eric Dicharry After Bansky

SOLASALDIEN karpan

15:40 16:10  Sardeska Sardeska

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

16:15 16:45  Jon Elizalde Berpizkunde garaiko euskal musikagileak

SOLASALDIEN karpan

16:20 16:50  Eskean Krist Azote Kaldz

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

17:00 17:30  Yolanda Arrieta Argiaren alaba

 SOLASALDIEN karpan

17:00 17:30  Skakeitan Orekariak

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

17:40 18:10  Revolta Permanent Genesis

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

17:45 18:15  Pako Aristi Euskararen isobarak

 SOLASALDIEN karpan

18:20 18:50  En Tol Sarmiento Zure Mundua

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

18:30 19.00  Antonio Casado da Rocha Islandiera ikasten

SOLASALDIEN karpan

19:00 19:30  AIN_1 Badoa badirau

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

19:40 20:10  Enkore Kanala

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian


  • Abenduaren 6an, larunbata

ORDUA

SORTZAILEA

FORMATOA

11:00 11:30  Berri Txarrak Denbora da poligrafo bakarra

 ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

11:15 11:45  Fito Rodriguez Gontz garaia

AURKEZPEN-SOLASA (SOLASALDIEN karpan)

11:40 12:10  Anger Sute perfektua

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

12:00 12:30  Jose Luis Otamendi Kapital publikoa

SOLASALDIEN karpan

12:20 12:50  Iheskide Borrokak darrai

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

12:45 13:15  Alaine Agirre Odol mamituak

SOLASALDIEN karpan

13:00 13.30  Tania de Sousa Taniatank

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

13:30 14.00  Lander Garro Gerra txikia

SOLASALDIEN karpan

13:40 14.10  Gosariak Gosariak

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

14:20 14:50  Altxatu hitza

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

15:00 15:30  Patxuko Nice Toc toc toc

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

15:30 16:00  Juan Ramon Makuso Hitzak argi

SOLASALDIEN karpan

15:40 16:10  Lurra Akatsa sisteman

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

16:15 16:45  Juan Mari Beltran Hots larretan

SOLASALDIEN karpan

16:20 16:50  Damba Damba Cubadisco

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

17:00 17:30  Itxaro Borda Zure hatzaren ez galtzeko errezitaldia

 SOLASALDIEN karpan

17:00 17:30  Itziarren semeak Revolta

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

17:40 18:10  Juantxo Skalari & La Rude Band Rude Stations

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

17:45 18:15  Unai Elorriaga Iazko hezurrak

 SOLASALDIEN karpan

18:20 18:50  KX KX

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

18:30 19.00  Erraiak eta Tractatus errezitaldia (Danele Sarriugarte, Jule Goikoetxea eta Kattalin Miner)

SOLASALDIEN karpan

19:00 19:30  Mitosia Tabula Rasa

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

19:40 20:10  Izeberg Azalera

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian


  • Abenduaren 7an, igandea

ORDUA

SORTZAILEA

FORMATOA

11:00 11:30  Kherau Aukhera

 ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

11:15 11:45  Ataramie Ataramie

 (SOLASALDIEN karpan)

11:40 12:10  Maialen Errotabehere Biluzik

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

12:00 12:30  Hasier Oleaga Cantuz Caterva II

SOLASALDIEN karpan

12:20 12:50  Mondocane Misterioa

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

12:45 13:15  PANKREAS. Gaur egungo tragikomedia bertsoz paratua Patxo Telleriak idatzia. TARTEAN teatroak taularatua

SOLASALDIEN karpan

13:00 13.30  Emon Sua

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

13:30 14.00  Markel Ormazabal Hemen naiz, ez gelditzeko baina

SOLASALDIEN karpan

13:40 14.10  Imanol Epelde Etxepare Rap

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

14:20 14:50  Amaia Riouspeyrous Milaka

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

15:00 15:30  Perlak Perlak

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

15:30 16:00  Marikita Tambourin Emazte izenak

SOLASALDIEN karpan

15:40 16:10  Mockers Percute Animas

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

16:15 16:45  Hasier Larretxea Larremotzetik

SOLASALDIEN karpan

16:20 16:50  Hainbat ohe huts

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

17:00 17:30  Xabi Solano Xabi Solano, trikitixa liburua

 SOLASALDIEN karpan

17:00 17:30  Tximeleta Mugitu

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

17:40 18:10  Jon Gurrutxaga Hitz lauz

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

17:45 18:15  Ana Urkiza Mamuak

 SOLASALDIEN karpan

18:20 18:50  Demode Quartet Epa

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

18:30 19.00  Garazi Kamio Orube abandonatuak

SOLASALDIEN karpan

19:00 19:30  Beat Igerabide Orbainak

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

19:40 20:10  Ezinean Berriz

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian


  • Abenduaren 8an, astelehena

ORDUA

SORTZAILEA

FORMATOA

11:00 11:30  Behi bi blues Behi bi blues

 ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

11:15 11:45  Jon Arretxe. Hutsaren itzalak eta Beti iparralderantz

AURKEZPEN-SOLASA (SOLASALDIEN karpan)

11:40 12:10  Kraussk Gudaberria

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

12:00 12:30  Irati Goikoetxea Andraizea

SOLASALDIEN karpan

12:20 12:50  Libe Ihesaldi handia

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

12:45 13:15  Ttittika Rekalt Mula Nazrudin eta

SOLASALDIEN karpan

13:00 13.30  Markos Untzeta Seinaleak

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

13:30 14.00  Eider Rodriguez Itsasoa da bide bakarra. Sarrionandia irakurriz

SOLASALDIEN karpan

13:40 14.10  Guda Dantza Lainoak eta oskarbiak

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

14:20 14:50  Haxotz Islada

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

15:00 15:30  My Panda Shall Fly (Suren Seneviratne & Asier Leatxe) Tropical

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

15:30 16:00  Joseba Irazoki Joseba Irazoki eta lagunak

SOLASALDIEN karpan

15:40 16:10  22M2 (HogeitaBiMetroKoadro) Karratura

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

16:15 16:45  Mikel Bizar & Athletic eta Kitto kultur elkartea Athletic gu gara

SOLASALDIEN karpan

16:20 16:50  Bidelapurrak Zenbat negar bazterretan

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

17:00 17:30  Ibon Uribarri Mihia aske

 SOLASALDIEN karpan

17:00 17:30  ON Zein

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

17:40 18:10  D-PINTXOS Ahotsak

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

17:45 18:15  Xipri Alberbide Euskal elizaren historia

 SOLASALDIEN karpan

18:20 18:50  Voltaia Voltaia

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

18:30 19.00  Ana Jaka Ez zen diruagatik

SOLASALDIEN karpan

19:00 19:30  Kezkak Kezkak

ZUZENEKOEN karpan Ipar eszenatokian

19:40 20:10  Inun Berreginez

ZUZENEKOEN karpan Hego eszenatokian

bidali zure berria Bidali zure berria
Bidali zure iruzkina


kaptxa

bai, ezagutzen dut datuen erabilpen politika eta onartu.

bai, entzunen buletina astero jaso nahi dut.