Aste Nagusi Pirata 2015.
Aste nagusi pirataren egitarau kulturala anitza, askotarikoa, koloretsua eta oparoa da. Musika taldeak, dj saioak, bakarlariak, bertsolariak, antzerkiak, poesia errezitaldiak eta beste izango ditugu abuztuaren 8tik 16ra ospatuko den Aste Nagusi Piratan (oraindik ere, beste sorpresaren bat iragarriko dute datozen egunetan).
Berrikuntza moduan,
4 gune finko prestatu dituztela aurreratu dute Donostiako piratek:
La Flamenka,
Nautikoa,
Trinia edo Kantina Pirata eta
Guardetxea (Banda Bat elkartearekin egindako elkarlanari esker). Horretaz gain, beste gune autogestionatu batzuetan ere, ekimenak izango dira. Honatx egitarau osoa:
ASTE NAGUSI PIRATA 2015 KULTUR EGITARAUA
TRINITATE PLAZA (gauero 23:15ean):
- Abuztuak 8, larunbata: Koxka
- Abuztuak 9, igandea: Eneritz eta Garazi
- Abuztuak 10, astelehena: Olatz Salvador
- Abuztuak 11, asteartea: Antzerkia: Burdin hariak eta plastikozko goilarak (21:30) + Poesia Musikatua
- Abuztuak 12, asteazkena: Bertso Musikatuak
- Abuztuak 13, osteguna: Lorratzak
- Abuztuak 14, ostirala: Liher
- Abuztuak 15, larunbata: Apalatxe
LASTA
- Abuztuak 14, ostirala: La Jodedera (19:00)
- Abuztuak 15, larunbata: Tajon Prieto y los Kuajalotes (18:30)
FLAMENKA
- Abuztuak 8, larunbata: 3 Gabe 2 (23:15)
- Abuztuak 9, igandea: Nuevo Catecismo Catolico (NCC) (23:05)
- Abuztuak 10, astelehena: Kaotiko (15:00) + El Hijo de la Marily
(Abordatzea amaitzean, La Flamenkan) + Dj Kanaky Zunba Set (20:00) +
Tximeleta (23:30)
- Abuztuak 11, asteartea: The Groove Girls (23:05) + Vendetta (0:45)
- Abuztuak 12, asteazkena: Revolta Permanent (23:05) + Las Tea Party (0:45)
- Abuztuak 13, osteguna: Kantu Jira (12:00) + Dantzaldia Muxikariak
(18:00) + Playback lehiaketa (19:00) + Sustrajah Band (23:05) + Train To
Roots (0:45)
- Abuztuak 14, ostirala: Kepa Junkera & Sorginak (00:30)
- Abuztuak 15, larunbata: Castellers Minyons de Terrassa (Flamenka/18:00) + Su Ta Gar (ordua zehazteko)
GUARDETXEA (gauero 23:59ean)
- Abuztuak 8, larunbata: Dj Leku & Apoa
- Abuztuak 9, igandea: Kiki Sound & Aaron Baliti
- Abuztuak 10, astelehena: Xabi Solano & DZ
- Abuztuak 11, asteartea: Griffi (del palo)
- Abuztuak 12, asteazkena: Croissant Djs
- Abuztuak 13, osteguna: R de Rumba